Tamy / Ektrownie wodne

VAG posiada szeroką ofertę wyposażenia dla zapór wodnych i elektrowni wodnych. Rozwiazania VAG znane są na całym świecie. Produkty

Tamy/Elektrownie wodne

Szacunkowa ilość zapór wodnych na całym świecie wynosi 45 000. W większości wypadków służą one do pozyskiwania wody do picia, w dalszej kolejności wykorzystywane są do ochrony przeciwpowodziowej oraz dla zaopatrzenia w wodę przemysłu, a także dla pozyskiwania energii.
Aby zapobiegać katastrofom na zaporach, niekontrolowanemu przelaniu się spiętrzonej wody przez koronę zapory, wyposaża się prawie wszystkie zapory w upusty denne.  Ich wykonanie uzależnione jest od sposobu wykonania zapory, objętości spiętrzonej wody oraz od warunków dopływu i odpływu.
Do otwierania, zamykania oraz regulacji przepływu upustu dennego stosowana jest odpowiednia armatura.

Dla zapór i elektrowni stosować możemy armaturę zaporową, regulacyjną, bezpieczeństwa czy napowietrzającą. Wdrażamy również rozwiązania i konstrukcje specjalne, czy wykonania na indywidualne zamówienia. Inżynierowie VAG są w stanie dobrać armaturę dla każdych warunków ciśnienia i wielkości przepływu. Dla każdej sytuacji dostarczone będzie specjalnie dobrane, unikalne rozwiązanie. Wszystko to może wykonać firma VAG w swoich zakładach, będzie więc tylko jeden dostawca. Gwarancją dobrego doboru jest przeszło 100 – letnia historia firmy VAG, jej doświadczenie, które przekłada się na wysoką jakość oraz zapewnia długą żywotność, co jest docenione powszechnie w gospodarce wodnej.

Referencje

Elektrownia Wodna Luji

Elektrownia Luji jest zlokalizowana na rzece Pudu e Chińskiej prowincji Yunnan. Elektrownia dostarcza elektryczność okolicznym miejscowościom, a jednocześnia tama chroni okolicę od powodzi.

Elektrownia Wodna Asahan

Dla naszego klienta, Elektrowni Wodnej Asahan na półnowcy półwyspu Sumatra najistatniejszą kwestią podczas doboru armatury było dostosowanie prędkości wylotowej wody precyzyjnie do 126m³/s przy użyciu tylko jednego zaworu. Na etapie przetargu stało...

Armatura VAG w zaporach i elektrowniach wodnych

Firma VAG oferuje produkty i rozwiązania niemal dla każdego obszaru zastosowania. Udostępniając bogate portfolio – właśnie w zakresie zapór i elektrowni wodnych  – zapewniamy zindywidualizowane rozwiązania, których nie jest w stanie dostarczyć żaden inny producent. Począwszy od zasuw na rolkach VAG RGT lub zamknięcia segmentowego VAG TGT, przez talerzowy zawór odpowietrzający i napowietrzający, aż po zawór stożokowo-strumieniowy VAG KSS lub zawór suwakowy VAG RIKO®. Produkty dostępne również w wykonaniach specjalnych, dostosowanych idealne do projektów Klienta.

Przegląd produktów

Potrzebne jest wsparcie? Chętnie służymy poradą.