Uzdatnianie Wody

VAG jest uznanym w świecie twórcą przodujących rozwiązań w gospodarce wodnej z praktycznie pełną ofertą wyrobów oraz międzynarodowym serwisem. Produkty

Uzdatnianie wody

Pojęcie „przygotowanie wody” obejmuje wiele zabiegów fizycznych, chemicznych i biologicznych, które zależne są od składu wody surowej.  W zakładach przygotowujących wodę do picia, instalacjach filtracyjnych, instalacjach odsalania wody morskiej oraz pompowniach armatury regulują ciśnienie i przepływ, zamykają w określony sposób przepływ, zabezpieczają pompy i rurociągi. Jeżeli dla odbiorcy czysta, dobra woda wydaje się rzeczą oczywistą, to dostawca wody zdaje sobie sprawę ze złożoności procesów przygotowania oraz wymagań jakości wody.

Dobrze jest skorzystać z bogatych doświadczeń naszej firmy w wyposażaniu instalacji przygotowania wody. Możemy fachowo doradzać w doborze materiałów, doborze rozwiązań czy napędów. W VAG można znaleźć nowoczesne i sprawdzone rozwiązania, które sprawdziły się w praktyce. Zawór regulacyjny VAG RIKO wykonuje zadania regulacyjne z absolutną pewnością. Możemy udowodnić wykonanie przeszło 450 000 cykli otwarcia – zamknięcia bez uszczerbku w funkcjonowaniu.  Dla instalacji pracujących na wodzie morskiej w stacjach odsalania dostarczamy armaturę, w której elementy stykające się z wodą morską są gumowane lub armatura jest całkowicie wykonywana ze stali nierdzewnej. 

Referencje

Armatura VAG w praskim ZOO, Czechy

W wyniku zaginięcia ponad stu zwierząt oraz zniszczeń na szeroką skalę budynków ZOO w Pradze podczas najgorszej powodzi od stuleci, w 2000 roku, pomieszczenia dla zwierząt musiały zostać przebudowane i odnowione.

Stacja Uzdatniania Wody Yangtze

Na początku marca 2009, rozpoczął się projekt odnowy pierwszej pompowni Yangtze w stacji uzdatniania wody , który jest częścią Shanghai Chengtou Raw Water Co., Ltd.

Stacja Uzdatniania Wody Zbylitowska Góra, Tarnów

W grudniu 2009 roku, została oddana do użytkowania stacja uzdatniania wody, która jest zlokalizowana w Zbylitowskiej Górze. Zakład pobiera wodę powierzchniową z rzeki Dunajec i dostarcza wyprodukowaną wodę pitną dla miasta Tarnowa i okolicznych...

Armatura VAG w uzdatnianiu wody

Klient określa obecnie wymagania jakościowe decydujące o długotrwałej rentowności instalacji. Z naszego doświadczenia wynika, że jakość się opłaca. Zasuwa nożowa VAG ZETA® z powodzeniem sprawdza się podczas odszlamiania dzięki szerokiemu uszczelnieniu i wyjątkowo precyzyjnemu domknięciu. Zasuwa wrzecionowa VAG EROXplus® odznacza się niezwykle prostą obsługą i montażem. Wysokojakościowe materiały zasuwy klinowej VAG EKO®plus zapewniają ochronę antykorozyjną i wykluczają konserwację. Firma VAG jest  wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań w zakresie uzdatniania wody, która oferuje niemal kompletny asortyment produktów i globalny serwis. Niezależnie od wymagań stawianych przez Klienta jesteśmy w stanie je spełniać i realizować w krótkim terminie, również duże przedsięwzięcia.

Przegląd produktów